Beton Delme Nedir ?

Beton Delme Nedir ?Karot Beton Delme

Beton delme uygulamalarında uçların çapından daha büyük delik açılması istenildiğinde öncelikli olarak alan çizimi gerçekleştirilir.

Karot makinesi sayesinde çizilen alanların üzerinde birbirini kesen deliklerin açılması sağlanır. Bu şekilde betonun kesilmesi sağlanarak geniş çaplarda deliklerin açılması da mümkün hale gelmektedir.

Geometrik olarak dairesel, kare, dikdörtgen, çokgen deliklerin oluşturulabilmesi mümkündür. Karot uçları sayesinde testerelerin kesemediği derinlikteki ve kalınlıktaki beton yapılarak delikler açmak mümkün olmaktadır. Hiç bir deliği hesap etmeden yapılan inşaatlarda en çok kullanılan yöntemdir.

Beton delme; Q10 – Q500 arası çap 550cm derinlik 45 derece ile 90 derece açı her çaptaki deliği sıfır vibrasyonla betona herhangi bir zarar vermeden beton delme işlemini demir donatılı veya demir donatısız tüm zeminlerde uygulama imkânı sağlamaktadır. Beton delme darbesiz, sessiz, vakum sistemi kullanılarak, yatay, dikey, düşey istediğiniz açı ve derinlikte, tavanda, zeminde, balkonda her yerde uygulayabilirsiniz.


Tavan, çatı, yer, duvar, her yerde, İstediğiniz şekil ve ölçülerde her türlü karot beton delme yapmaktayız.
Karot Beton Delme işleminin çeşitli kullanım alanlarından bazıları şunlardır :

  • -Kalorifer ve su tesisatları
  • -Baca ve doğalgaz delikleri
  • -Kapı-pencere ve havalandırma açılımları
  • -Mermer blokları ve asansör delikleri ve daha birçok kullanım alanı mevcuttur.
Beton Delme

Beton Delme

telefon whatsapp mail